Суддя донецького апеляційного суду, котрий тепер знаходиться в Краматорську, Едурад Казначєєв

Голова донецького апеляційного суду, який тепер знаходиться в Краматорську, Раїса Ханова звернулась до поліції через зникнення її співробітника — судді Едурада Казначєєва.

Виявилось, що його викрали бойовики самоназваної «ДНР», коли він поїхав провідати свій дім на околиці окупованого Донецька.

Тепер співробітники суду бояться їхати на тимчасово непідконтрольні території. Про це Раїса Ханова розповіла в коментарі Громадському.

«Він був у відпустці і мав вийти 28 березня. Оскільки суддя дуже пунктуальний і обов’язковий, то я почала хвилюватись, коли він не вийшов на роботу. Коли я подзвонила його дружині, вона мені розповіла, що її чоловіка забрали з дому. Як це сталось ? У нього в Мар’їнці батьки живуть, він їхав до них, а це дім на стику вже Мар’їнки та Петровського району Донецька, а в Петровському в нього там дім залишився, певно поїхав провідати, то я думаю, що це був донос, хтось на нього доніс, ми, певно, там, як трофеї», — каже голова донецького апеляційного суду.

Дізнались у суді про те, що колега потрапив до бойовиків «ДНР» 7 квітня. 6 квітня на Youtube-каналі так званого «МГБ» ДНР» з’явилось відео під назвою «Исповедь перебежчиков». На відео фігурують троє чоловіків — два дільничних інспектора донецької поліції, які нібито розкраюються в тому, що працювали в Нацполіції України, а третій чоловік — це саме Едуард Казначєєв, котрий говорить на відео таку фразу: «Це абсурд. Потрібно було домовлятися і шукати спільні точки дотику».

«Я бачила це відео, я думаю, що сказав він так, що не було навіть з чого змонтувати якийсь компромат, там вирвані три фрази», — пояснює Ханова. «Його там перевіряли на зраду Батьківщині, потім також на шпіонаж, зараз, наскільки мені відомо він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, дружина казала, що ніби його там не б’ють», — додала вона.

Ханова звернулась до донецької поліції, там відкрили провадження за фактом зникнення людини. Також судді звернулись до представника України в гуманітарній підгрупі на Мінських перемовинах Ірини Геращенко, аби сприяти обміну чи поверненню Казначєєва.

«Розумієте, ми всі ж переселенці, суд повністю переїхав з Донецька з технічними працівниками і навіть прибиральницями. І тепер ніхто з нас навіть не поїде додому — в Донецьк на свята до рідних, чи могили відвідати. Дуже демотивує це, залишається лише молитись», — сказала вона.

Донецький апеляційний суд переїхав в Краматорськ донецької області з окупованого Донецька у 2014 році. Роботу суд почав 14 листопада того ж року. Переїхало на звільнену територію 126 працівників суду, окрім однієї судді. Суддя Казначєєв переїхав в Крамторськ одним із перших.

Поділитись: