На розгляд комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції постійно вносяться проекти змін до антикорупційних законів, зокрема щодо закону про електронне декларування.

Про це в ефірі Громадського розказав голова комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

«Зараз настав той час, коли посадовець повинен відкрити все майно своєї родини, а головне – пояснити – звідки воно взялось. Тягар відповідальності за те, щоб пояснити, що це майно законне, лежить саме на ньому. Ми виписали в законодавстві презумпцію винуватості посадовця. Це лякає дуже багатьох», – сказав він.

За його словами, на даний момент є три ініціативи щодо внесення змін до закону. Але, на думку Соболєва, зміни поки що вносити не потрібно.

«Я проповідую думку, щоб не чіпати це законодавство. Хай всі подадуть декларації. Хай всі їх побачать. Хай попрацює антикорупційне бюро. Хай ми дійдемо до перших спійманих клептократів, до перших судів, тоді будемо дивитись, чи потрібні зміни», – вважає парламентар.

Поділитись: