Історичну угоду, яка покладе кінець півстолітнього кровопролиття в Колумбії, підпишуть спеціальними кульковими ручками, зробленими з патронів.

Про це повідомляє Радіо ООН.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун поряд з очільниками інших міжнародних організацій і представниками десятків країн світу візьме участь в церемонії в Картахені.

Переговори про мир між владою Колумбії та лідерами ФАРК велися з 2012 року, Гавана, 25 серпня 2016. capradio.org

Документ підпишуть президент Колумбії і керівник повстанців з Революційних збройних сил Колумбії (РЗСК).

Всі учасники історичної події отримають ручки як пам'ятний подарунок. Як йдеться в заяві колумбійського президента, вони символізують трансформацію куль в освіту і в майбутнє.

Після церемонії підписання Генеральний секретар ООН проведе двосторонні зустрічі з президентом Колумбії і з командувачем Революційних збройних сил.

Пізніше стало відомо, що угоду, як і планувалося, підписали.

Нагадаємо, 28 серпня в Колумбії набула чинності угода про припинення вогню між урядовими силами країни і лівим повстанським угрупованням «ФАРК».

Жертвами 50-річного протистояння стали близько 220 тисяч осіб. Мільйони людей за минулі десятиріччя були вимушені покинути власні домівки.

Революційні збройні сили Колумбії (ФАРК) вступили в протистояння з колумбійським урядом у 1964 році. За останні чотири роки кубинських переговорів владі вдалося досягти компромісу з керівництвом ФАРК щодо земельної реформи, участі ФАРК в наркотрафіку, роззброєнні угруповання, його інтеграції в політичне життя країни.

Поділитись: