УКРАЇНА

Мистецтво не має подобатись усім: ветерани АТО засудили напад на виставку Чичкана

11 лютого, 2017 20:05
УКРАЇНА/Мистецтво не має подобатись усім: ветерани АТО засудили напад на виставку Чичкана
Зберегти
Вигляд
lead
Ветерани АТО обурені нападом на виставку художника Давида Чичкана в Центрі візуальної культури в Києві.

Ветерани АТО обурені нападом на виставку художника Давида Чичкана в Центрі візуальної культури в Києві.

Волонтери, медики та бійці висловили своє обурення у відкритому листі, який опублікувала «Українська правда».

«Мистецтво не має на меті подобатись усім. Його суть та головна ціль – починати дискусії та ставити складні запитання на актуальні теми. Що можна робити у випадку, коли вам принципово не подобається виставка? Ви можете бойкотувати її, закликати людей не відвідувати її або публічно та особисто коментувати її. Знищувати експозицію, а тим більше жорстоко бити людей неприйнятно. Погрози художнику та звинувачення його в сепаратизмі звучать абсурдно, якщо людина хоча б мінімально цікавилась його творчістю», – йдеться у тексті листа.

Підписанти нагадали, що Давид Чичкан є «усвідомленим і послідовним противником російського імперіалізму та його проявів». Художник також був активним учасником Майдану.  

«Люди, що вчинили напад на Центр візуальної культури та жорстоко побили двох людей, а також працівники правоохоронних органів, що знали про можливість нападу, але навіть не спробували йому завадити мають бути притягнені до відповідальності», – вважають ветерани АТО.

«Цінністю для нас є не тільки Україна, але й вільна країна. Вільна демократична, соціальна, правова. Не та Україна, де людину за її погляди приковують до стовпа і заохочують перехожих плювати їй в обличчя. Не та Україна, де вчиняють погроми виставок і фестивалів. Україна, де поважається людська гідність, де блага розподіляються справедливо, де громадяни свідомі і зацікавлені у розширенні демократії», – підсумовується у листі.

Підписи під текстом звернення поставили: Анастасія Шевченко, Олексій Волошко, Євген Лешан, Максим Осадчук, Ілля Власюк, Альберт Сардарян.

12 лютого у Центрі візуальної культури відбудеться «перевідкриття» виставки Давида Чичкана «Втрачена можливість» у тому вигляді, якою вона лишилась після нещодавнього погрому.

Нагадаємо, що ввечері 7 лютого більше десятка осіб увірвались до приміщення Центру візуальної культури, нанесли тілесні ушкодження охоронцю, розгромили експозицію виставки Чичкана та викрали чотири роботи.

Центр візуальної культури надав Громадському відеозапис з камер спостереження, які зафіксували момент нападу на виставку українського художника Давида Чичкана.

4 лютого на Центр візуальної культури вже відбувався напад після того, як виставку робіт Чичкана закрили через погрозу з боку праворадикалів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Як перевірити, чи нації достатньо слави?» — художник Давид Чичкан про свою зруйновану виставку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини