Війна

Митрофанови: Історія родини військових сина й батька — Hromadske.doc

31 грудня, 2017 16:43
Війна/Митрофанови: Історія родини військових сина й батька — Hromadske.doc
Зберегти
Вигляд
Багатодітну сім’ю Митрофанових у Григорівці всі знають. Батько Всеволод і найстарший син Арсен служать на передовій під Донецьком.

Багатодітну сім’ю Митрофанових у Григорівці, що на Київщині, всі знають, і кажуть про них тільки хороше. Батько Всеволод і найстарший син Арсен служать на передовій під Донецьком. Обоє – медики.

Всеволод Митрофанов з дружиною виховують п'ятьох синів, старший Арсен (ліворуч) разом з батьком - військові медики на передовій під Донецьком

Фото: Олексій Надоленко/«Баришівський вісник»

Арсена Митрофанова, блондина зі світлими очима й позивним «Хіллер», вперше я зустрів на блок-посту «Майдан» неподалік авдіївської промзони. Він щойно пережив свій найтяжчий бій, вивозив тяжко поранених і вбитих з позиції «Алмаз», кілька днів нічого не їв і майже не пив.

Тепер, коли найстрашніше минуло, він курив і говорив по телефону: «Все нормально, мене батя на позиції поміняв». Пояснює, що говорив з мамою.

— А мама знає де ти?
— Та знає, по дурості якось розказав. Не треба було…
— А що ж ви з батьком маму саму лишили?
— У мами вдома ще четверо синів!

Військовий медик дуже зрадів, коли дізнався, що я з Яготина там він закінчував медучилище. І тепер радіє, що на передовій побачив майже земляка. Записуємо відео-привітання мамі: «Все в нас добре», заспокоює Арсен, хоча на тлі не вщухає надто виразний гуркіт артилерійських залпів…

Арсен Митрофанов, позивний «Хіллер», з мамою

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Вдруге з «Хіллером» ми зустрічаємося за кілька тижнів на залізничному вокзалі в Костянтинівці. Йому вперше випало 10 днів відпустки. Просилися з батьком удвох, але не відпустили: бракує медиків. Тому  по черзі.

Я вирушаю в село Григорівку між Баришівкою і Яготином, де на вулиці Миру четверо братів і мама чекають з війни брата і тата. Там мене зустрічає авдіївський пес Дюк, вимушений переселенець із Донбасу, а ще троє найменших братів (середульший у школі на святі)… А маму, яка увечері приходить з роботи, чекає сюрприз. Виявляється, Арсен не попередив, що чекає журналіста з Києва…

У Григорівці на повернення Арсена і тата завжди чекає мама та молодші брати Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

А також авдіївський пес Дюк, вимушений переселенець із Донбасу Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Дивіться душевний репортаж із гостин у Митрофанових від журналістсько-документального проекту Hromadske.doc

 

Пов`язані новини