Політика

МЗС Білорусі викликало українського посла через коментар про військові навчання

26 червня, 2017 15:50
Політика/МЗС Білорусі викликало українського посла через коментар про військові навчання
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ Білорусі у понеділок 26 червня викликало посла України в Білорусі Ігоря Кизима у зв'язку «з тенденційними висловами в ЗМІ щодо навчань «Слов'янське братство-2017».

Міністерство закордонних справ Білорусі у понеділок 26 червня викликало посла України в Білорусі Ігоря Кизима у зв'язку «з тенденційними висловами в ЗМІ щодо навчань «Слов'янське братство-2017».

Про це повідомляє прес-служба МЗС Білорусі.

«Послу України було вказано на те, що зроблені ним заяви не відповідають високому рівню дружніх відносин між Білоруссю і Україною, є некоректними і містять необґрунтовані звинувачення Білорусі в недотриманні заходів довіри і безпеки в регіоні ОБСЄ», — йдеться у повідомленні.

Мова йде про заяву посла Кизима, яку він зробив 19 червня, коментуючи навчання «Слов'янська братство-2017», проведені спільно Білоруссю, Росією та Сербією.

«Мій військовий аташе поїхав туди, для них влаштували показовий фарс. Їм показали театралізовану виставу по захопленню терористичної групи на дамбі. Дуже класно зроблено. А самі навчання пройшли в іншому місці, куди не запросили жодного спостерігача, військового аташе», — сказав Кизим.

У МЗС Білорусі зазначили, що навчання «Слов'янське братство-2017» були проведені у повній відповідності з нормами міжнародного права і зобов'язаннями країни в рамках ОБСЄ.

«При цьому запрошення військових аташе, зокрема України, на дані навчання було виключно жестом доброї волі з білоруської сторони», — заявили в МЗС.

Водночас, у відомстві підкреслили, що в цей період «Україна жодного разу не запрошувала військових спостерігачів з Білорусі» для спостереження за військовою діяльністю.

Громадське намагається зв'язатись з речницею МЗС України для отримання коментаря з приводу даної ситуації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини