Литовська влада висловила побоювання, що Росія може випробувати НАТО на міцність до вступу на посаду новообраного президента США Дональда Трампа.

Литовська влада висловила побоювання, що Росія може випробувати НАТО на міцність до вступу на посаду новообраного президента США Дональда Трампа.

Згідно з заявою міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічюса, існує велика загроза майбутньому країн Балтії. Про це повідомляє BBC.

За словами міністра, у балтійських країнах за процесом передачі влади в США спостерігають пильніше, ніж будь-де. Литовська влада вважає, що їх передчуття щодо намірів Москви має географічне та історичне пояснення.

У Литві побоюються, що з приходом Дональда Трампа США будуть зацікавлені в Росії як в потенційному партнері і навряд чи охоче погодяться з думкою східноєвропейських країн про те, що Росія є для них безпосередньою і дуже серйозною загрозою.

«Росія — це не наддержава, це надпроблема», — заявив голова литовського МЗС в інтерв'ю виданню.

За словами Лінаса Лінкявічюса, існує небезпека того, що Владімір Путін скористається невизначеністю США в період між обранням нового президента та його вступом на посаду, щоб випробувати військову готовність та дипломатичну рішучість НАТО.

«Нова адміністрація почне управляти країною тільки в другій половині січня. Я відчуваю великі побоювання щодо цього часу — не тільки через регіони поблизу, а й через Алеппо, який, сподіваюся, на той час ще не зітруть з лиця Землі», — зазначив Лінкявічюс.

Поділитись: