Війна

МЗС: Надання окупованому Донбасу автономії встановить протекторат Росії

Війна/МЗС: Надання окупованому Донбасу автономії встановить протекторат Росії
Зберегти
Вигляд

Надання непідконтрольній частині Донбасу статусу автономії є неприйнятним для України, оскільки таким чином буде легітимізований протекторат Росії над цією територією, вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Якщо ми надамо Донбасу автономію, як того хоче Росія, це буде шляхом до федералізації України, до її ослаблення та розділення. Цього Росія і прагне», – сказав міністр інтерв'ю Deutsche Welle.

«Це буде легітимізація російського протекторату на Донбасі. Після цього стратегія РФ полягає в тому, щоб заштовхнути цей протекторат назад до складу України у якості троянського коня», – сказав Клімкін.

На його переконання, для того, щоб рухатися в напрямку миру на Донбасі, необхідно припинити обстріли, дозволити ОБСЄ контролювати усю територію та частину кордону з Росією, а також процес відведення озброєнь.

Після цього можна розпочати діалог щодо проведення на Донбасі «відкритих та чесних виборів», сказав міністр.

«Чи можемо ми розпочати підготовку до виборів, маючи на Донбасі таку велику кількість зброї і її постійний потік через українсько-російський кордон, який не припиняється?», – зазначив Клімкін.

Він додав, що Україна виступає за те, щоб дотримуватися Мінських угод та нормандського формату переговорів.

У серпні Клімкін сказав, що наразі у «нормандському форматі» про вибори на Донбасі поки не йдеться.

Пов`язані новини