УКРАЇНА

МЗС Німеччини: умови для виборів на Донбасі відсутні

УКРАЇНА/МЗС Німеччини: умови для виборів на Донбасі відсутні
Зберегти
Вигляд
lead

Підстав говорити про наявність умов для проведення виборів на Донбасі немає, але сторони мають лишатися в переговорному процесі для створення таких умов. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини, діючий голова ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмаєр, повідомляє Європейська правда.

«Ви праві, наразі не доводиться говорити про наявність умов для виборів, але це не означає, що ми не маємо працювати над ними», — відповів Штайнмаєр у залі ПАРЄ на запитання голови української делегації Володимира Ар’єва.

«Треба продовжити цю роботу, не шкодуючи ані часу, ані зусиль. І я сподіваюся, у нас буде час та зусилля для того, щоби домовитися про закон, який дозволить проведення виборів», — додав він.

Штайнмаєр знову наголосив про необхідність переговорів щодо політичного пакету Мінських домовленостей.

«В політичному пакеті два або навіть три документи — закон про особливий статус, амністія та вибори. Так, в даний момент ми не можемо говорити про проведення виборів, але треба пам’ятати, що у нас також немає альтернативи мінським угодам», — додав він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи прийняла дві резолюції стосовно України, в яких визнала російську агресію проти України.

Згідно з доповіддю ПАРЄ, ситуація безпеки на Донбасі дуже далека від умов для проведення виборів, як це передбачено Мінськими угодами. 

Раніше президент Франції Франсуа Олланд заявляв, що Україна контролюватиме кордон тільки після виборів на Донбасі.

У відповідь на це Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський запросив президента Франції допомогти з передвиборчою агітацією на Донбасі.

Пов`язані новини