Коментарі Райхеля не відхиляються від позиції німецького уряду та Мінського процесу, який визначає умови для відновлення українського суверенітету над всією територією

МЗС Німеччини не бачить відхилень від офіційної позиції Берліна у висловлюваннях німецького посла в Україні Ернста Райхеля.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Німеччини Мартін Шефер, коментуючи інтерв’ю посла щодо конфлікту на Донбасі, передає Reuters.

За його словами, коментарі Райхеля не відхиляються від позиції німецького уряду та Мінського процесу, який визначає умови для відновлення українського суверенітету над всією територією після низки заходів, включно з виборами на Донбасі.

«Такі місцеві вибори, відповідно до Мінських домовленостей, лише тоді пройдуть і можуть пройти не раніше, перш ніж обидві сторони погодяться на відповідну модальність проведення виборів на непідконтрольних уряду України територіях Донбасу», – цитує Мартін Шефера видання Deutsche Welle.

Речник німецького зовнішньополітичного відомства також наголосив, що ніхто, включно з послом у Києві, «не має жодних сумнівів у тому, хто в підсумку несе відповідальність за початок цього конфлікту».

«Ніхто в уряді ФРН не має будь-яких сумнівів щодо того, що має місце логістична, фінансова та військова підтримка сепаратистів Донбасу з боку Росії», – сказав він.

Речник міністерства також додав, що Німеччина сподівається провести зустріч з Росією, Україною і Францією щодо врегулювання конфлікту на Донбасі на зустрічі G20 міністрів закордонних справ у Бонні на наступному тижні.

Нагадаємо, в інтерв'ю виданню РБК-Україна посол Німеччини в Україні Ернст Райхель припустив, що вибори на Донбасі можуть пройти і за присутності там російських військ.

Згодом повідомлялося, що посла Німеччини викликали до МЗС через заяви щодо виборів на Донбасі.

Про те, як висловивши власну точку зору, Райхель отримав нагоду відчути, якими є больові точки нинішньої дискусії щодо конфлікту на сході України та наскільки обережним треба бути з будь-якими історичними паралелями, читайте у публікації.

Покарана ініціатива: про що говорив німецький посол.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile