Заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький викликав українського посла Андрія Дещицю у зв'язку з участю віце-прем’єра України Іванни Климпуш-Цинцадзе у відкритті меморіалу на честь стрільців Карпатської Січі. Українській стороні закидають написи на комплексі, де згадуються «польські окупанти».

Заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький викликав українського посла Андрія Дещицю у зв'язку з участю віце-прем’єра України Іванни Климпуш-Цинцадзе у відкритті меморіалу на честь стрільців Карпатської Січі. Українській стороні закидають написи на комплексі, де згадуються «польські окупанти».

Про це йдеться на сайті МЗС Польщі.

Заступник міністра закордонних справ Польщі висловив «здивування» у зв’язку з участю Іванни Климпуш-Цинцадзе у  відкритті меморіального комплексу. 

МЗС Польщі звертає увагу на напис: «Героям Карпатської України, розстріляним польськими та угорськими окупантами в березні 1939 року». Також на меморіальному комплексі написано, що 600 стрільців Карпатської Січі розстріляв підрозділ Корпусу охорони кордону.

«Польща ніколи не окупувала Україну. Деякі території сьогоднішньої української держави входили до складу Республіки Польща на основі міжнародного права. Дотепер не представлено жодного доказу на підтримку тези про масовий розстріл стрільців Карпатської Січі в березні 1939 року. Не кажучи вже про польську відповідальність у цьому злочині, в якому підозрюють [Польщу]» — заявили в МЗС Польщі.

15 жовтня на Верецькому перевалі в Карпатах відкрили Меморіал Героям Карпатської України. Військовий цвинтар спорудили на межі Львівської і Закарпатської областей. 

У 1939 році на цьому перевалі польські прикордонники «Корпусу охорони пограниччя» розстріляли близько 600 полонених вояків, переважно вихідців із Галичини, яку проголосили в березні 1939 року. Більшість із них належали до Організації українських націоналістів. 

Меморіал спорудили на кошти львівської громади. На відкритті виступила віце-прем’єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, чий дід Дмитро Климпуш був діячем Карпатської України.

Водночас, попри запрошення, ніхто з очільників Закарпаття на захід не прибув.

Раніше повідомлялося, що меморіал орлят у Львові не зображатимуть у польських паспортах

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: