Світ / Європа

МЗС про обрання нового генсека РЄ: Після 70 років домінування чоловіків жінки мають отримати можливість керувати

МЗС
Світ/Європа/МЗС про обрання нового генсека РЄ: Після 70 років домінування чоловіків жінки мають отримати можливість керувати
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України заявило, що новим генеральним секретарем Ради Європи має стати жінка.

В офіційній заяві українського МЗС йдеться, що за роки існування Ради Європи жінка лише один раз керувала роботою Секретаріату — представниця Франція Катрін Лалум'єр.

Нині в міністерстві переконані, що після «70 років домінування чоловіків» посаду секретаря Ради Європи має обійняти жінка.

«Сьогодні Раді Європи як ніколи потрібен лідер, який зможе об'єднати членів Організації, спираючись на принципи та цінності, закріплені в її Статуті. Хоч ми і переконані, що найкращий і найсильніший кандидат має перемогти у прозорій та чесній боротьбі, ми наполягаємо на тому, що після 70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату, жінки Європи мають отримати ще одну можливість скеровувати Раду Європи крізь бурхливі часи», — зазначають у МЗС.

Також наголошують на тому, щоб секретарем став представник центральної або східної Європи.

«Вагомий внесок країн центральної та східної Європи в поширення і зміцнення демократії на всьому континенті не визнаний радою Європи, коли йдеться про заміщення посади Генерального секретаря. Ми вважаємо, що представники цих країн мали б отримати можливість очолити Секретаріат уперше за сімдесят років існування Ради Європи», — зазначають у МЗС.

Рада Європи обере нового секретаря на червневій сесії у 2019 році.


Пов`язані новини