Міністерство закордонних справ України намагається забезпечити юридичну підтримку затриманим в Криму громадянам України, яких Росія звинувачує в підготовці терактів.

Про це Громадському повідомив директор політичного департаменту МЗС Олексій Макеєв.

За його словами, в контексті захисту прав затриманих, МЗС діє за тим же принципом, що і з політв'язнями. 

«Ми вже зв’язалися з нашими партнерами із неурядового сектору для того, щоб забезпечити насамперед юридичну підтримку, фактично застосовуючи ті самі механізми, які ми застосовуємо у роботі з нашими політичними в’язнями. Громадянами України, які є політичними в’язнями Кремля. І ми отримали підтримку з боку всіх держав Ради Безпеки ООН, звичайно, окрім держави-агресора», — сказав Макеєв.

В той же час, представник МЗС повідомив, що офіційного підтвердження затримання російськими силовиками Євгена Панова — немає.

Нагадаємо, Росія назвала ім'я третього затриманого, який нібито планував теракти у Криму. 

10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

У четвер підконтрольний окупаційній владу Криму суд Сімферополя обрав Панову запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту.

Разом з тим, правозахисники не мають доступу до затриманого Панова.

Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile