Війна

МЗС РФ: поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі суперечитиме Мінським угодам

18 січня, 2017 15:58
Війна/МЗС РФ: поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі суперечитиме Мінським угодам
Зберегти
Вигляд
Глава Міністерства закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що розгорнення поліцейської місії на Донбасі для забезпечення правопорядку суперечить Мінським домовленостям

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що розгорнення поліцейської місії на Донбасі для забезпечення правопорядку суперечить Мінським домовленостям.

Про це він заявив в ході спільної прес-конференції за підсумками переговорів з Федеральним міністром європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії Себастіаном Курцем.

«Якщо під озброєною місією ОБСЄ ви мали на увазі ту ідею, яка зараз подається з Києва, про те, що треба озброєну поліцейську місію розгорнути на Донбасі, яка забезпечувала б там правопорядок, то ця ідея абсолютно суперечить Мінським угодам», — заявив Лавров. 

За його словами, в Мінських угодах передбачено, що Україна зобов'язана визнати законодавчо та закріпити в Конституції особливий статус Донбасу, зокрема право Донбасу мати сили правопорядку.

«Тому ніяких озброєних іноземних місій для підтримки порядку на Донбасі в цих умовах не потрібно», — сказав Лавров.

Водночас він заявив, що Росія готова до збільшення моніторингу неозброєними спостерігачами ОБСЄ. «Щоб місцеві сили правопорядку супроводжувалися неозброєними спостерігачами ОБСЄ та запевнялись у тому, що безпека в ході виборів забезпечується», — додав він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ОБСЄ виступив проти зміни повноважень моніторингової місії на Донбасі.

Пов`язані новини