ENRU

МЗС Росії звинуватило США у «захопленні» російських дипустанов

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило Сполучені Штати у захопленні своїх дипломатичних установ в США.

Про це ідеться у заяві російського відомства.

«2 вересня владою США захоплені будівлі Генерального консульства Росії в Сан-Франциско і Торгового представництва у Вашингтоні, які знаходяться в російській власності і мають дипломатичний імунітет. Російським представникам також закритий доступ в орендовані приміщення відділення торгпредства в Нью-Йорку... У захоплених будівлях тепер господарюють спецслужби США за підтримки озброєної поліції», — йдеться у заяві.

В Росії заявили, що розцінюють це як «відверто ворожий акт, грубе порушення Вашингтоном міжнародного права, включаючи Віденські конвенції про дипломатичні і консульські зносини, двосторонню Консульську конвенцію».

Російська влада закликала Сполучені Штати «одуматися» і негайно повернути російські дипломатичні об'єкти.

«Інакше на США ляже вся вина за триваючу деградацію відносин між нашими країнами, від яких багато в чому залежить стан глобальної стабільності і міжнародної безпеки», — додали в російському МЗС.

31 серпня США відповіли на скорочення у Росії штату американських дипломатів. Вашингтон оголосив про вимогу закрити генконсульство Росії у Сан-Франциско. Крім того, США вимагали зменшити кількість диппредставництв у Вашингтоні та Нью-Йорку.

3 вересня російські дипломати покинули генконсульство РФ у Сан-Франциско.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram