ENRU

МЗС розраховує на безвіз із Мексикою та Таїландом

Міністерство закордонних справ України має підготовлені проекти угод про безвіз із Мексикою, Таїландом та ще низкою країн.

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

«Є проекти угод про безвіз із Багамськими островами, Вануату, Кірибаті, Маршалловими островами, Палау, Самоа, Соломоновими островами, Тринідадом і Тобаго. Із держав, більших за розміром – Мексика, Таїланд», — зазначив Погорельцев.

За його словами, Україна ретельно працює над запровадженням безвізового режиму з країнами з так званого шенгенського «білого списку» —  це країни, громадяни яких можуть без віз їздити до ЄС.

МЗС розраховує на укладання безвізових угод зі 100 країнами.

«По «білому шенгенському списку» ми працюємо практично з усіма країнами, і можу запевнити, результати будуть. Зокрема, ми ведемо переговори з державами Перської затоки — це Бахрейн, Катар, Кувейт, Оман і Саудівська Аравія», — сказав дипломат.

Крім того, за його словами, МЗС ставить на меті взаємне скасування візових вимог з Колумбією, Уругваєм та Перу.

Дипломат уточнив, що не у всіх випадках йдеться саме про безвіз. Наприклад, з Катаром йдеться про варіант отримання візи по прибуттю в аеропорт.

Раніше Україна підписала безвіз з острівною державою Антигуа і Барбуда.

17 травня 2017-го у Страсбурзі Україна та ЄС підписали Угоду про безвіз. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи.