ENRU

МЗС України обговорює звільнення політв'язнів на непублічних майданчиках — Беца

Міністерство закордонних справ України обговорює звільнення українських політв'язнів на непублічних майданчиках, аби не зашкодити процесу звільнення українців.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

«Є трек, який обговорюється на непублічних майданчиках, тобто з нашими компетентними органами щодо звільнення політв’язнів і як МЗС ми свідомо не розкриваємо ніяких деталей звільнення ні Романа Сущенка, ні когось іншого. Бо якби ми розкривали, то не були б звільнені ні Ахтем Чийгоз, ні Ільми Умеров», — сказала вона.

«Тому що дійсно можуть бути різні варіанти. І щоб не зашкодити цьому процесу, МЗС ніколи не говорить наперед і не коментує питання звільнення», — додав речниця МЗС.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду.

МЗС України закликало міжнародну спільноту сприяти звільненню Романа Сущенка.

2 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін надіслав листи колегам в інші країни з проханням тиснути на Росію для звільнення українських політв’язнів.