УКРАЇНА

МЗС України висловило протест чеським депутатам за незаконні відвідини Криму

30 липня, 2018 11:25
УКРАЇНА/МЗС України висловило протест чеським депутатам за незаконні відвідини Криму
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням окупованого Криму депутатом Європейського Парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням окупованого Криму депутатом Європейського Парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою.

Про це йдеться на сайті МЗС.

«...Черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право. Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН — організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи — підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму», — наголошують українські дипломати.

«Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими «візитами», безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців та кримських татар в окупованому Криму», — додали у відомстві.

МЗС нагадало, що «Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством».

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ Чеської Республіки підтримало Декларацію США щодо анексії Криму.

25 липня Держдеп США оприлюднив Декларацію США щодо Криму, якою США підтверджують політику невизнання Криму як російської території. У документі під назвою «Кримська декларація» йдеться, що Росія анексією півострова підірвала основоположний міжнародний принцип — жодна країна не може силою змінювати кордони іншої. 

«Держави світу, включно з Росією, погодились з цим принципом і висловили це в Статуті ООН, давши обіцянку утримуватись від погрози чи застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави», — нагадали у Держдепі.

США закликають Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно стверджує, і завершити окупацію Криму.

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні заявив, що вважає анексію Росією Криму «законною», а революцію в Україні — «фальшивою».

У Міністерстві закордонних справ України висловили обурення через цю заяву. 

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про стутус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Пов`язані новини