МЗС України назвало фейком звинувачення рф у підготовці провокації з радіоактивним матеріалом

Міністерство закордонних справ росії заявило, що Україна нібито може готувати провокацію із застосуванням радіоактивного матеріалу. В українському МЗС назвали це фейком.

Про це заявили офіційна представниця МЗС росії Марія Захарова та речник МЗС України Олег Ніколенко.

За словами Захарової, низка українських ЗМІ нібито повідомили про доправлення в порти Одеської області радіоактивних матеріалів. Які саме медіа про це писали, посадовиця не уточнила.

Вона зазначила, що ці матеріали начебто доправляли в обхід митного огляду та з вимкненою системою радіоактивного моніторингу.

«Українські блогери висловлювали побоювання, що може йтися про якісь компоненти для спорядження боєприпасів і навіть виготовлення "брудної бомби"», — заявила Захарова, знову не уточнивши, про яких блогерів ідеться.

Також вона висловила занепокоєння, що це відбувається біля невизнаного «Придністров'я».

Що відповіли в Києві?

Ніколенко зазначив, що заява росії є фейковою новиною. «Україна суворо дотримується принципу нерозповсюдження ядерної зброї. Не вводьте себе в оману підручником російської пропаганди. росіяни часто звинувачують інших у тому, що самі планують», — наголосив речник МЗС.

Що за «брудна бомба»?

Це концепція зброї, що поєднує в собі звичайну вибухівку та радіоактивний матеріал. росія вже не вперше звинувачує Україну в намірах її застосувати. Так, міністр оборони рф сергій шойгу 23 жовтня в телефонних розмовах із главами Міноборони Франції, Великої Британії й Туреччини заявив, що Україна нібито готує провокації із застосуванням такої бомби.

Уряди Сполучених Штатів, Великої Британії та Франції спільно засудили такі заяви росії, а також наголосили на продовженні підтримки України у війні.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначали, що росія заявами про намір України застосувати «брудну бомбу» хоче сповільнити або зупинити військову допомогу від Заходу, оскільки стикається з невдачами на полі бою.

На тлі звинувачень росії Україна запросила експертів МАГАТЕ перевірити українські об'єкти на наявність «брудної бомби». Зрештою інспектори перевірили три об'єкти і не виявили там ознак «брудної бомби».