МЗС України підказало, як мала б виглядати «наближена до реальності» декларація G20
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що «немає чим пишатися» у декларації, яку погодила «Велика двадцятка» (G20) на саміті в Індії. Там країни уникнули засудження росії за війну проти України.
Про це йдеться в повідомленні речника МЗС України Олега Ніколенка.
Він зазначив, що Україна вдячна партнерам, які намагалися внести у текст сильні формулювання. Але в частині щодо агресії росії проти України G20 «немає чим пишатися», наголосив Ніколенко.
«Очевидно, що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію. Принцип "нічого про Україну без України" залишається ключовим як ніколи», — підкреслив він.
Речник українського МЗС показав, який вигляд могли б мати основні елементи тексту, «щоб бути більш наближеними до реальності».
Так, Ніколенко порадив замінити такі формулювання:
- «війна в Україні» на «війна проти України»;
- «усі сторони повинні...» на «росія повинна...»;
- «використання ядерної зброї є недопустимим» на «використання росією ядерної зброї є недопустимим»;
- «українська криза» на «агресивна війна росії проти України»;
- «були висловлені важкі думки та оцінки ситуації» на «члени G20 беззастережно засудили її [агресивну війну] та закликали москву негайно її припинити».
Що передувало?
Представники країн G20 на саміті в Індії 9 вересня погодили консенсусну декларацію, в якій уникнули засудження росії за війну проти України, але закликали всі держави утримуватися від застосування сили для захоплення території.
Консенсус став несподіванкою, оскільки країни мають різні позиції щодо російсько-української війни. Якщо країни Заходу наполягали на різкому засудженні росії в декларації, то інші держави вимагали зосередитися на економічних питаннях.
Саміт «Великої двадцятки» у Нью-Делі приймає Індія, яка напередодні опублікувала список запрошених. У ньому немає України. Зате вказаний президент росії, яка є членом G20. Цей саміт, як зазначалося, має «стати кульмінацією всіх процесів і зустрічей G20», що проводяться протягом року між міністрами, високопосадовцями та громадянським суспільством.
- Поділитися: