Росія грубо порушила міжнародні зобов’язання щодо контролю за зберіганням та передачами ПЗРК. На черговому засіданні Форуму ОБСЄ з питань безпеки 18 червня МЗС України затребувала від Росії пояснень щодо незрозумілої появи ПЗРК "Ігла" з російської військової бази у бойовиків на Донбасі. Про це повідомляє прес-­служба МЗС.

 6 червня, після відбиття атаки терористів на пункт пропуску "Маринівка" (Донецька область), на місці бойових дій було знайдено ящик ПЗРК "Ігла".  Пакувальний листок, що знаходився у ящику, свідчить про те, що зазначені ПЗРК зберігалися з 2001 року у військовій частині протиповітряної оборони ЗС РФ No33859 (м. Єйськ Краснодарського краю).

Таким чином, ще 12 квітня зазначені ракетні комплекси зберігалися на військовій базі ЗС РФ у м. Єйськ, а вже 6 червня використовувалися терористами при штурмі пункту пропуску "Маринівка.

Передача РФ ПЗРК терористам не лише підтверджує факти прямого втручання РФ у внутрішні справи України та підтримку Росією тероризму як явища, йдеться у повідомленні.

Поділитись: