Життя

МЗС вимагає від Росії звільнити затриманих 11-12 лютого кримських татар у Криму

Життя/МЗС вимагає від Росії звільнити затриманих 11-12 лютого кримських татар у Криму
Зберегти
Вигляд

Міністерство закордонних справ вимагає від Росії відпустити кримських татар, затриманих 11-12 лютого в анексованому Криму. Про це йдеться в офіційній заяві відомства.

«МЗС глибоко занепокоєне кричущою протиправною діяльністю російських окупаційних сил в Криму проти кримських татар, наслідком якої стали масові незаконні обшуки і безпідставні затримання 11 та 12 лютого 2016 року тринадцяти громадян України - представників кримськотатарського народу», – йдеться в заяві.

Міністерство вимагає від Росії негайно припинити політичні репресії проти громадян України й звільнити незаконно утримуваних кримських татар Еміра Усейна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Ельдара Селямієва й Мусліма Алієва.

«Особливо обурливо те, що Кремль намагається сховати політику знищення кримськотатарського народу за ширмою удаваної боротьби з тероризмом», – підкреслили у МЗС.

МЗС також звернулось до демократичного світу із закликом посилити спільний дієвий тиск на РФ.

«Адже те, що сьогодні відбувається в окупованому Криму, є не лише грубим порушенням міжнародного права, але й зухвалою зневагою усіх загальнолюдських цінностей», – заявили у міністерстві.

Вранці у Києві під будівлею Міністерства закордонних справ України кримськотатарські активісти вимагали реакції від дипломатів на обшуки в будинках та затримання кримських татар.

11 лютого в будинках кримських татар у анексованому Криму пройшов ряд обшуків. У результаті обшуків в Ялті та у Бахчисарайському районі затримано 12 осіб.

Наталя Поклонська, яка називає себе прокурором в анексованому Криму, заявила, що обшуки проводяться в рамках кримінальної справи за фактом діяльності «терористичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Представник Меджлісу Заїр Смедляєв повідомив, що з ранку 12 лютого в селі Вікторовка Бахчисарайського району продовжились обшуки.

/ фото Громадське ТБ

Пов`язані новини