Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест у зв’язку з фактом нападу на українського консула в місті Грозний. Про це йдеться у заяві МЗС.

«Напад на особу, яка має дипломатичний імунітет, є кричущим порушенням всіх міжнародно-правових актів і свідчить про неготовність російської сторони гарантувати безпеку перебування на її території іноземних дипломатів», - наголошують в міністерстві.

Створювані російською владою перешкоди родичам, захисникам і свідкам, насильство та залякування усіх, хто вголос говорить про політичні переслідування українців в Росії, МЗС розцінює як намагання російської влади не допустити об’єктивного висвітлення судового процесу в справі заарештованих в РФ громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

МЗС вимагає від російської сторони негайно вжити заходів для забезпечення безпеки перебування та пересування територією РФ українських дипломатів, розслідувати інцидент та притягнути винних до відповідальності.

Нагадаємо, у російському місті Грозному під час нападу на главу «Комітету із запобігання тортурам» Ігоря Каляпіна один із нападників завдав удару українському консулу Олександру Ковтуну.

Поділитись: