Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням влади Російської Федерації в особі Московського міського суду продовжити утримання під вартою Надії Савченко до 30 вересня 2015 року. Про це йдеться в офіційній заяві МЗС.

“Безпідставне та неправомірне судове рішення стало черговим підтвердженням небажання Російської Федерації дотримуватися визначених у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей положень, що, серед іншого, передбачає звільнення всіх заручників та осіб, що незаконно утримуються, за принципом “всіх на всіх”, - зазначили в МЗС.

Українське дипвідомство наголошує, що Росія в черговий раз проігнорувала статус Надії Савченко як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, що користується європейським парламентським імунітетом, порушивши таким чином взяті на себе зобов’язання у рамках Ради Європи.

“Міністерство закордонних справ України категорично вимагає від російської сторони дотримуватися власних зобов’язань, зокрема забезпечити повне виконання Мінських домовленостей і, у тому числі, негайно звільнити Надію Савченко і всіх інших громадян України, що незаконно утримуються під вартою на території Росії” – йдеться у заяві.

/фото bigmir.net

Поділитись: