Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції вкрили новим захисним саркофагом.

Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції вкрили новим захисним саркофагом.

Арка має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання.

Нову захисну конструкцію насунули на стару, яка була побудована у 1986 році над зруйнованим енергоблоком.

Будівництво нового конфайнменту розпочали у 2012 році. Арку називають найбільшою рухомою наземною конструкцією у світі – починаючи з 14 листопада і впродовж двох тижнів за допомогою спеціальної системи потужних гідравлічних домкратів споруду, заввишки 109 метрів, довжиною 165, шириною 250 метрів і загальною вагою понад 36 тисяч тонн перемістили на постійне місце над старим «саркофагом» – об’єктом «Укриття».

Будівництво конфайнменту здійснювали фахівці французького концерну Novarka та українські спеціалісти за кошти 28 держав-донорів. Споруда обійшлася приблизно в 1,5 мільярда євро.

Проектний термін експлуатації об’єкта – 100 років.
26 квітня 1986 року за 100 кілометрів на північ від Києва сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Вона призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій.

Загалом понад 10 тисяч інженерів та будівельників взяли участь у створенні проекту «Укриття-2» над аварійним реактором Чорнобильської АЕС.

Про це заявив керівник проекту Novarka Ніколя Кай.

«Загалом одночасно працювало близько 1200 осіб, однак вони працювали по 2 тижні. Тому загалом у проекті взяло участь близько 10 тисяч осіб», — сказав він.

Президент України Петро Порошенко відвідав відкриття саркофагу.

«30 років тому команда з 90 тисяч чорнобильців віддала усе, щоб побудувати саркофаг, яких врятував планету.Це найбільша в світі рухома конструкція, яка коли не будь будувалася у світі. Коаліція з 27 країн зібрала 1,5 млрд доларів, щоб побудувати цю конструкцію. Більше 40 країн допомагали будувати цю споруду», — сказав Порошенко.

Також він нагородив медалями причетних до будівництва.

Міністр екології Остап Семерак в коментарі Громадському повідомив, що на зону відчуження щороку витрачалося 2 млрд гривень. А також він підкреслив важливість енерговідновлювальних робіт.

«Наступним етапом після встановлення цієї арки є листопад 2017 року. Протягом року ми маємо підключити системи подачі тиску, системи вологості, та інші системи. Після цього крани, які встановлені під аркою, будуть демонтувувати старі конструкції. Після цього буде виймання паливних радіоактивних матеріалів з 4 енергоблоку і подальших їх утилізацій», — сказав Семерак.

Робота над насуванням нового саркофагу розпочалася 12 листопада.

На цей час зона відчуження була закрита для відвідувань.

Поділитись: