На Херсонщині почали виготовляти протитанкові їжаки, які будуть встановлені на адмінкордоні з анексованим Росією Кримом.

Про це сказав депутат Ради від Херсонської області Олександр Співаковський, передає «Укрінформ».

За його словами, їжаки встановлюватимуться для захисту від вторгнення на територію області з півострова танкових та моторизованих підрозділів російської армії.

«Цим (питанням їжаків – ред.) займається особисто голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. Я знаю, що Херсонщина отримала сім тисяч метрів металевих рейок, швелерів, для виготовлення їжаків. Вони будуть встановлені на адміністративному кордоні з Кримом для того, щоб не було різних несподіванок», – сказав Співаковський.

Слід зазначити, що самі по собі протитанкові їжаки не є ефективним захистом при наступальних діях противника. Вони є лише одним з елементів лінії оборони.

Якщо бронетехніка наїжджає на протитанковий їжак, то гусениці втрачають зчеплення з землею, танк починає буксувати і часто виявляється нездатним з'їхати з їжака. Оборонцям залишається тільки знищувати танки, що зупинилися і не давати танкістам розтягнути їжаки буксирними тросами.

Поділитись: