Дослідники Університету Вандербільта (штат Тенесі, США) знайшли на півдні Аляски рештки невідомого виду рептилій, який жив на Землі понад 200 мільйонів років тому.

Як повідомляє Newsweek, науковці знайшли рептилію ще в 2011 році, однак лише в лютому цього року оприлюднили дослідження про неї в журналі Scientific Reports.

Вид назвали «Gunakadeit joseeae». Він належить до ряду так званих талатозаврів («океанічних ящірок») — вимерлих доісторичних морських рептилій. Вони жили на Землі під час тріасового періоду мезозойської ери (255-199 мільйонів років тому).

Відомо, що деякі талатозаври сягали до 4 метрів у довжину, однак досі дослідники майже не знаходили їхніх решток. Через це вид лишається порівняно невивченим.

«Талатозаври були одними з перших істот, що мешкали на суші, які змогли пристосуватися до життя в океані. Вони жили десятки мільйонів років, але у викопному виді їх знаходять дуже рідко, тож цей новий зразок допоможе пролити світло на історію їхньої еволюції та поступове вимирання», — прокоментував дослідник Університету Вандербільта Ніл Келі.

Нагадаємо, у січні вчені оголосили вимерлим китайського веслоноса — вид прісноводних риб, що мешкали у річці Янцзи.

Поділитись: