Авіаносець «Гаррі Трумен»
Фото: U.S. Navy
Командування кораблебудування та озброєння ВМС США дозволило використовувати надруковані металеві деталі в конструкції деяких вузлів кораблів і суден.

Першим кораблем з надрукованою деталлю, стане авіаносець «Гаррі Трумен». У його паровій системі, що відповідає за роботу катапульт та аерофінішера, встановлять друкований клапан. Він відповідатиме за скидання конденсату з паропроводу. Його установкою займатиметься американська компанія Huntington Ingalls Industries.

Дозвіл Командування кораблебудування та озброєння ВМС США на установку надрукованих деталей на кораблі передбачає проведення тривалих випробувань перед широким їх використанням.

Тому після установки в 2019 році, надруковану деталь випробовуватимуть протягом одного року. Якщо випробування завершаться успішно, такі деталі можна буде встановлювати на парові системи інших авіаносців типу «Німіц».

Надрукований дренажний клапан
Фото: U.S. Navy

Адитивні технології дозволяють створювати складні тривимірні об’єкти з різних матеріалів, зокрема з металу, пластику та скла. Під час тривимірного друку об’єкти створюються з вихідного матеріалу пошарово, а деталі навіть можуть не вимагати додаткової механічної обробки. При цьому вартість виробництва деталей зазвичай виявляється нижчою ніж за використання традиційних технологій вироництва. Також однією з переваг друку є істотно менші витрати матеріалу. Крім того, технологія тривимірного друку дозволяє відразу створювати складні елементи єдиної деталі, виробництво яких традиційними методами зажадало б складної механічної обробки.

Раніше таксі з раком мозку надрукували череп з титану.

Поділитись: