Космонавт над Гаваями, 3-7 червня 1965 р
Фото:

Christieʼs 

Аукціонний будинок Christieʼs виставив на продаж найповнішу колекцію рідкісних фото NASA. Серед 2400 оригінальних фотографій можна побачити моменти з експедицій космонавтів у 60-80-ті роки, які раніше не публікували.

Про це йдеться на сайті аукціону.

Колекцію старовинних фото протягом 15 років збирав Віктор Мартін-Мальбурет. У його каталозі опинились фото прогулянок космонавтів поряд із «темною стороною» Місяця, виходи у відкритий космос, місячні походи астронавтів та групові знімки команд і вчених. На аукціоні можна буде придбати навіть перше «космічне селфі», яке у 1966 році зробив астронавт Базз Олдрін.

Зібрані фото робили самі космонавти ㅡ у час, коли існувала лише аналогова фотографія, знімки у космосі робили лише експерти NASA, Hasselblad, Kodak, Zeiss, фотографи Life та National Geographic. Проявлені фото з космосу на Землі ставали надбанням попкультури.

Сам власник колекції зазначив, що космонавти завдяки своїм фото стали сучасними митцями: «Астронавтів часто зображують великими вченими та героями, але рідко їх називають одними з найвизначніших фотографів усіх часів».

В аукціонному домі зазначають, що ціна лотів коливатиметься від 800 до 30 000 фунтів стерлінгів (від 2,9 тисячі гривень до 1,2 мільйона гривень).

Поділитись: