На аукціоні в Монако продали 17-метровий єгипетський папірус з «Книги мертвих». Він зійшов з молотка за 1,35 мільйонів євро.

Рідкісні уривки з давньоєгипетських релігійних текстів придбав приватний колекціонер, який запропонував свою ціну телефоном.

Зазначається, що папірус у своїй верхній частині трохи пошкоджений, проте загалом він добре зберігся. Документ датують періодом 594-588 років до нашої ери, коли у Давньому Єгипті правив фараон Псаметіх II.

Аукціон у Монако був присвячений єгипетській археології. На ньому виставили також 200 інших лотів.

Єгипетська «Книга мертвих» — це збірка гімнів та релігійних текстів, які клали до гробниці та вони мали допомогти померлому у потойбічному житті. Різні копії «книги» можуть містити до 200 параграфів з гімнами та навіть просто короткими магічними формулами чи записами. Історики вважають, що найцінніша частина «Книги мертвих» — це сувої папірусу з текстами зі 125-го розділу, де описаний суд Осіріса над померлим. Уривки «Книги мертвих» знаходили у вигляді написів на стінах та на похованнях.

Найбільшу кількість папірусів з текстами з «Книги мертвих» знайшли у похованні у місті Фіви.

Нагадаємо, що під час торгів в аукціонному домі Sotheby's встановили новий рекорд вартості однієї пляшки вина: пляшку бургундського вина Romanee Conti врожаю 1945 року купили за 558 тисяч доларів.

Поділитись: