У селі Хлистунівка на Черкащині прикордонники затримали пілота, який повернувся з Буковини, де в ніч з 11 на 12 вересня 4 рази залітав у повітряний простір Румунії. Туди він завозив тютюнові вироби.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Охоронці кордону встановили злітно-посадковий майданчик, з якого чоловік вилітав. У пілота вилучили надлегкий літак типу «Zenith» без бортового номера, що порушував кордон з Румунією в межах Чернівецької області.

Протиправні дії пілота прикордонники задокументували за допомогою стаціонарного тепловізора на базі автомобіля Volkswagen та приладів для нічного спостереження.

Що йому за це «світить»?

Зараз слідчі дії тривають. У діях пілота вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 334 (порушення правил міжнародних польотів) Кримінального кодексу.

За це передбачений штраф від 200 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400-17 000 грн), обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Як в Україні борються з контрабандою цигарок?

За переміщення цигарок у тайнику передбачений штраф в розмірі 100 відсотків вартості цигарок, їх конфіскація, а також конфіскація транспортного засобу зі сховищем, що використовувався для переміщення контрабанди через митний кордон України. 

Згідно зі ст. 201 Кримінального кодексу України, контрабанда карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Якщо це вчинили за попередньою змовою або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, — покарання більше: позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Поділитись: