Працівники кіберполіції у Чернігівській області викрили діяльність 31-річного місцевого мешканця, який самостійно створив кілька онлайн-кінотеатрів та надалі адміністрував їх.

Як повідомили у Кіберполіції, таким чином чоловік розповсюджував аудіовізуальні твори, порушуючи авторські права правовласників.

«Основою прибутків була сплачена реклама, яка розміщувалася на його онлайн-ресурсах. Таким чином адміністратору вдалося заробити більш ніж пів мільйона гривень», — йдеться у повідомленні.

Попередньо правоохоронці оцінили, що матеріальний збиток, завданий правовласникам, становить приблизно 4 мільйони гривень.

Правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти, карту пам’яті, жорсткі диски, документи та нотатки фігуранта. Вилучене направили на експертизу.

Справу відкрили за ч. 1 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до двох років ув’язнення. Наразі вирішують питання про оголошення чоловіку про підозру.

Нагадаємо, у травні 2018-го Верховна Рада схвалила законопроєкт, що встановлює правила діяльності організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ).

Поділитись: