У результаті підриву електричних опор у ніч на 20 листопада виведено з ладу дві з чотирьох магістральних ліній електропередач, якими здійснюється енергопостачання території Криму.

Як повідомили в ДНЕС Укренерго, сьогодні близько 4 ранку на диспетчерський пункт ДНЕС надійшов сигнал про відключення лінії «Мелітополь-Джанкой» та «Каховка–Титан», якими подають електроенергію на півострів Крим.

«Обидві повітряні лінії відключились внаслідок спрацювання системи релейного захисту, повторне включення – неуспішне. Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин», – повідомили у ДНЕС.

«На обох лініях є критичні пошкодження, що можуть призвести до виходу їх із ладу (наприклад, внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру). Це призведе до повного відключення Криму та суттєвого зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, що живляться від ПС Каховська», - заявляє державна компанія.

Спеціалісти Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт для відновлення, почали доставку матеріалів та обладнання на пошкоджені об'єкти.

Зараз місце пошкодження оточене. На місці події працюють фахівці силових структур.

За фактом підриву опор ліній електропередач, губернатор Херсонської області збирає нараду оперативного штабу цивільної оборони.

Нарада пройде в закритому режимі, на ньому заслухають інформацію від представників «Херсонобленерго», головного управління ДСНС України, управління Служби безпеки України та головного управління Національної поліції у Херсонській області.

/ фото Ленура Іслямова

Поділитись: