Світ

На державних телеканалах Таджикистану вирізатимуть відверті сцени з фільмів: «Не відповідають нашій культурі»

Радио Озоди
Світ/На державних телеканалах Таджикистану вирізатимуть відверті сцени з фільмів: «Не відповідають нашій культурі»
Зберегти
Вигляд
На державних телеканалах Таджикистану відтепер ретельно переглядатимуть усі фільми перед показом та вирізатимуть з них відверті сцени. На думку комітету з телебачення та радіомовлення, такий крок сприятиме захисту національних інтересів і запобігатиме пропаганді чужої культури.

Про це повідомила таджицька служба проекту «Радіо Свобода» — «Радио Озоди».

Відтак кіностудія «Таджикфільм» не лише випускатиме стрічки, а й слідкуватиме за тим, аби з вітчизняних та зарубіжних фільмів вирізали всі відверті сцени. Це передбачає новий статут кіностудії, а саме його спеціальний пункт про захист моральності, зазначило джерело «Таджикфільм».

Не допускатимуть до показу будь-які фізичні дотики і навіть «безневинні постільні сцени», зазначає «Радио Озоди».

Заступник голови комітету телебачення та радіомовлення Таджикистану Махмадшаріф Бобозода зазначив, що демонстрація відвертих сцен «не відповідає культурі» країни.

«Погодьтеся, демонстрація інтимних сцен не відповідає нашій культурі. Уявіть, що ви дивитися фільм у колі сім'ї і раптом починається любовна сцена. Доньки ніяковіють перед батьком, батьку стає ніяково перед доньками», — сказав Махмадшаріф Бобозода.

«Радио Озоди» зазначає, що в суспільстві є різні думки щодо заборони на показ відвертих сцен.

57-річна педагогиня Хадіча Абдуллоєва п'ять років тому спрямувала листа до керівництва таджицького телебачення з проханням не показувати фільми з відвертими сценами.

«Якось у 2013 році я з чоловіком і дітьми дивилася фільм за вечерею. І неочікувано на екрані з'явилася постільна сцена. Донькам стало ніяково й вони вийшли з кімнати. Чоловіку з синами стало ніяково. Після цього я вирішила написати листа», — сказала Хадіча.

Натомість таджицький журналіст Сайьоф Мізроб вважає таку заборону позбавлену логіки:

«У підсумку виріжуть навіть ті сцени, які ніяким чином не вважаються аморальними: з поцілунками чи обіймами».

У жовтні 2018 року в Україні Уряд вирішив скасувати обмеження щодо показу фільмів категорії «18+» для кінотеатрів. Раніше фільми цієї категорії в Україні демонструвались лише з 18:00 до 6:00 доби.

Пов`язані новини