«На деякий час це відтягне мою боротьбу за повернення ПриватБанку» — Коломойський про банківський закон

Український олігарх Ігор Коломойський прокоментував можливість, що Верховна Рада ухвалить банківський, так званий «антиколомойський» законопроєкт, який є однією з умов надання Україні кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Як заявив олігарх в коментарі hromadske, документ є антиконституційним.

«Якщо ми заради 80 мільярдів гривень, що складає грубо кажучи 3 мільярди доларів, готові змінювати, порушувати Конституцію, ухвалюємо закони, які явно її паплюжать, то чому ми не можемо піти на радикальний крок? Наприклад, давайте Донбасу підемо на зустріч, якщо вигоди з цього буде більше, на 1,5% збільшимо свій ВВП? Давайте другою мовою державною зробимо російську або іншу якусь, давайте дамо автономію Донбасу? Чи ми готові на це? Але ж ми казали, що тут Конституція, так не можна, країна розвалиться», — сказав Коломойський.

Він вважає, що якщо переходити на матеріальні позиції, то вигідніше дати Донбасу автономію, аніж «попирати своїми руками Конституцію».

Олігарх додав, що не бачить для себе негативних наслідків через ухвалення документу і не обговорював з нинішньою владою це питання.

«Ну які для мене можуть бути наслідки? На деякий час це відтягне мою боротьбу за повернення ПриватБанку, який мені сто років не потрібен, я просто хочу, щоб мені дали вердикт, що в мене його неправильно забрали. Ви ж розумієте, що якщо мені його віддадуть, він працювати не зможе. Почнуть західні партнери «Ми не хочемо мати справу», закриють рахунки. Мене, як власника сприймати не будуть, а тому будуть складнощі з роботою, мінімум — на міжнародні розрахунки й при нинішньому керівництві Національного банку, також будуть складнощі. Але з принципом «не дістанься ж ти нікому» я не згоден, там все ж таки 30 тисяч людей працює. І так, це твоя дитина, яка виросла і стала самостійною, але ж відношення до неї не змінюється», — сказав Коломойський.

Також, за його словами він не має відношення до рекордної кількості правок у документі.

«Ну мені, до слова «раніше сядеш, раніше вийдеш». Чим швидше вони його ухвалять, тим швидше вже можна буде жити у нових реаліях. Ми втрачаємо, скільки ми вже тягнемо з цим законом? Раз його вирішили ухвалити, щоб обдурити цей МВФ, хоча, я думаю, що це шлях в нікуди, тому що вони не такі простачки, щоб їх надурити. Адже, якщо вони ухвалять, а потім депутати підуть до Конституційного суду, то МВФ скаже, що давайте зачекаємо, що там суд, а грошей ми поки не дамо, але я певен, що цей закон їм не треба. Земля — так, це стратегічний хід. А закон про банки, я думаю, що його писали Гонтарєві, Порошенки, Рожкови, щоб прикрити свій зад від того, що вони натворили у 2014-2015 роках. Але це моя особиста думка», — сказав Коломойський та додав, що ухвалення закону відкриває для нього шлях у Європейський суд.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт.

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.