Війна

На Дніпропетровщині пам'ятник українським воїнам створили за допомогою 3D-друку

22 січня, 2018 13:44
Війна/На Дніпропетровщині пам'ятник українським воїнам створили за допомогою 3D-друку
Зберегти
Вигляд
У Нікополі на Дніпропетровщині з’явився пам’ятник «Захисник України», присвячений українським військовим-учасникам бойових дій на Донбасі.

У Нікополі на Дніпропетровщині з’явився пам’ятник «Захисник України», присвячений українським військовим-учасникам бойових дій на Донбасі.

Монумент заввишки два метри, зроблений з бронзи, вкритої спеціальним захисним вологотривким шаром.

Прототипом для пам’ятника став реальний боєць — мешканець села Південне Олександр Ватава з 93-бригади, який пройшов гарячі точки й досі служить на Донбасі, пише «УНІАН».

Обличчя військового скульптор відтворив за допомогою 3D-принтера та майже рік втілював у бронзі.

За даними міської ради Нікополя, пам’ятник «Захисник України» за поданням матері учасника бойових дій Андрія Асмолова Людмили був переможцем конкурсу на найкращий ескізний проект благоустрою центральної площі Нікополя та прилеглих територій «Місто для людей».

Співавторами монументу стали скульптор Микола Гапон, історик та громадський діяч Станіслав Каширний, фотограф Юрій Горобець, учасники бойових дій та члени родин загиблих солдатів. Перша частина пам’ятника, відкрита минулого року, являє собою 15-титонний камінь, на якому вирізьблена мапа України.

 

Пов`язані новини