У Дніпропетровській області пошкодили скіфський царський курган Нечаєва могила.

У Дніпропетровській області пошкодили скіфський царський курган Нечаєва могила. Поліція у зв’язку з інцидентом відкрила кримінальне провадження за статтею 298 Кримінального кодексу — «знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У верхній частині кургану виявили отвір глибиною в 20 метрів.Поліція досі не встановила причетних до злочину.

Заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею Мирослав Жуковський повідомив, що курган Нечаєва могила на Нікопольщині є останнім скіфським царським курганом такої висоти (близько 20 метрів) на території України. Він має статус пам’ятки національного значення. Досі курган був недослідженим.

За словами Жуковського, раніше вже були зафіксовані кілька спроб незаконних розкопок кургану.

«Нечаєва могила як пам’ятка ІІІ століття до нашої ери завжди привертала до себе увагу дослідників з України та з-за кордону. Він є, як кажуть дослідники, останнім скіфським «мамонтом». Останнє повідомлення про те, що почалось його масштабне пошкодження, викликає тривогу. Те, що відомо, – глибокі ходи, наявність інструментів, робота.Ймовірно, бригади копачів. Це говорить про те, що хтось зробив замовлення на пограбування цього кургану», — сказав Жуковський.

За його словами, скіфський царський курган Нечаєва могила на Нікопольщині не мав і досі не має охоронної зони.

Жуковський додав, що на сьогодні в Україні лише у двох областях — на Дніпропетровщині та Херсонщині — збереглося лише кілька курганів такого типу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські археологи знайшли більше 20 унікальних прикрас золота скіфів.

Поділитись: