«Павлоградський хімічний завод» разом з державним конструкторським бюро «Південне» розробили новий оперативно-тактичний комплекс «Грім»

Державне підприємство «НВО «Павлоградський хімічний завод» (Павлоград) разом з державним конструкторським бюро «Південне» (Дніпро) розробили новий оперативно-тактичний комплекс «Грім».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зараз розробники готуються до випробувань. За словами головного конструктора Павлоградського заводу Леоніда Шимана, створення «Грому» розпочалось після закриття проекту зі створення оперативно-тактичного комплексу «Сапсан» 2013-го року. На розробку нового комплексу підприємство не брало коштів у держави, а залучало кредитні ресурси.

Наразі у комплексу є іноземний замовник, однак розробники сподіваються, що його виробництво буде замовлене й для української армії.

«Україна у свою чергу, могла б придбати цей комплекс для потреб ЗСУ у 6 разів дешевше. Оскільки проектування дослідних зразків здійснюється за рахунок коштів замовника і не вимагає бюджетних коштів, то сьогодні стоїть питання про те, щоб Міноборони України розглянуло необхідність прийняття комплексу на озброєння», — сказав Шиман.

У серпні 2013 року ДКБ «Південне» і Павлоградський хімзавод припинили роботу над проектом ракетного комплексу «Сапсан».

Поділитись: