У Петриківському районі Дніпропетровської області на трасі Дніпро-Кобеляки-Решетилівка стався витік азотної кислоти. Речовина витекло з автоцистерни під час транспортування, у результаті чого над місцем витоку сформувалась характерна хмара жовтого кольору.

У Петриківському районі Дніпропетровської області на трасі Дніпро-Кобеляки-Решетилівка стався витік азотної кислоти. Речовина витекла з автоцистерни під час транспортування, у результаті чого над місцем витоку сформувалась характерна хмара жовтого кольору.

Про це повідомляє ДСНС Дніпропетровщини.

Рятувальники повідомили, що інформація про витік невідомої речовини з автоцистерни надійшла 7 серпня о 16:09. Автоцистерна перевозила 24 тони азотної кислоти.

Витік стався у першому відсіку цистерни, де знаходилось 8 тон кислоти.

Станом на 16:00 витікання кислоти припинено Фото: ДСНС Дніпропетровщини

Водночас водій автомобіля устиг перекачав 4 тони кислоти з пошкодженого відсіка у пустий.

«Кількість азотної кислоти, що витекла, становить близько 3-4 тон, на площі 40-45 кв. метрів», — йдеться у повідомленні. 

Станом на 16:00 витікання кислоти припинено. Рятувальники проводять роботи по нейтралізації рідини яка витікла з цистерни. Залучено 35 рятувальників та 7 одиниць техніки. 

За попередніми даними, постраждалих унаслідок події немає.

Як повідомляє місцеве видання «Інформатор», найближчий населений пункт від аварії розташований на відстані 3 кілометри.

Крім того, на місці також працюють співробітники поліції. 

Азотна кислота небезпечна для організму людини і є отруйною.За ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. Її пари дуже шкідливі: вони викликають подразнення дихальних шляхів, а у разі потрапляння на шкіру, кислота залишає на виразки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile