На Дніпропетровщині підопічних Стародобровольського психоневрологічного інтернату змушували займатися сексом з іншими підопічними, які наглядають за поведінкою в установі.

Про це повідомили у пресслужбі уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. 

Про неналежне поводження дізналися, коли до інтернату приїхали монітори Національного превентивного механізму. У день візиту в установі, яка розрахована на 306 ліжок, перебували 321 людина. Виявилось, що починаючи з 2013 року підопічні не проходили щорічних медичних оглядів, а в історіях їхніх хвороб були відсутні записи стосовно зміни режиму утримання, а також про випадки отримання травм та надання першої медичної допомоги.

Окрім фактів сексуального насильства, про які розповіли підопічні, під час розмов з моніторами люди наголошували, що санітари часто б’ють їх, а інколи закривають наодинці в приміщенні з ґратами на вікнах та дверях.

«Під час візиту було виявлено особу з гематомою на лобі та синцями під очима, зі слів якої тілесні ушкодження завдані санітаром. Жодних записів щодо фіксації тілесних ушкоджень здійснено не було», — йдеться в повідомленні. 

З понад трьох сотень людей в інтернаті 47 не можуть самостійно обслуговувати себе, однак, як виявилось, для допомоги таким підопічним на зміні працюють усього дві санітарки, які не встигають нагодувати людей вчасно, а тому вживання їжі розтягується на години.

«Деякі підопічні лежачі на підлозі, там і їдять», — заявили монітори. 

Під час перевірки також виявилось, що в одному з відділень інтернату людей зв’язують, що є прямим порушенням українського законодавства та розцінюється як катування. 

Під час перевірки монітори викликали правоохоронців, адже деякі з порушень мали кримінальні ознаки, а звіт перевірки передали до прокуратури.

Нагадаємо, на Запоріжжі поліцейські викрили керівника одного з інтернатів, який за гроші надавав неповнолітніх підопічних для виконання важкої роботи стороннім особам.

Поділитись: