На Донбасі 13 серпня бойовики інженерно обладнували свої позиції поблизу Золоте-5, проте бойовики не обстрілювали. Бойових втрат серед українських військових немає.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Водночас минулої доби двоє військових підірвалися на невідомому вибуховому пристрої. Один із них загинув, інший дістав поранення. Обставини трагедії з'ясовуються.

З початку 14 серпня у штабі не зафіксували порушення «тиші» бойовиками.

Місія ОБСЄ станом на вечір 12 серпня загалом нарахувала 262 порушення всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня. 

Загалом зафіксували 46 вибухів, два снаряди в польоті, три освітлювальних ракети та 211 черг і пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що через обстріли бойовиків жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Поділитись: