Бойовики на Донбасі, попри «всеосяжне перемир’я», 5 серпня один раз порушили «тишу». Унаслідок обстрілів жодний український військовий не загинув і не дістав поранення.

Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Неприцільний обстріл із підствольного гранатомета зафіксували поблизу Шумів. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.

Загалом від початку нового перемир'я 27 липня жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Місія ОБСЄ станом на вечір 4 серпня нарахувала 251 порушення всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
  • У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики щодня відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними.
Поділитись: