Війна

На Донбасі порушення режиму тиші зросли до 8 тисяч на тиждень – ОБСЄ

Війна/На Донбасі порушення режиму тиші зросли до 8 тисяч на тиждень – ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ констатує збільшення порушень на 40% у порівнянні із минулим тижнем

Кількість порушень режиму припинення вогню в зоні конфлікту на Донбасі зростає. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ констатує збільшення порушень на 40% у порівнянні із минулим тижнем.

Про це в інтерв’ю Громадському розказав перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг.

«Ми зафіксували підвищення рівня насильства приблизно на 40% у порівнянні з минулим тижнем. Якщо говорити у цифрах, то за минулий тиждень ми зафіксували близько 6 тисяч порушень режиму припинення вогню. А на цьому тижні зафіксовано вже близько 8 тисяч порушень. За день це понад тисячу порушень режиму припинення вогню», – сказав він.

За його словами, переважна більшість обстрілів, зафіксованих ОБСЄ, відбувались в так званому «трикутнику» – Донецький аеропорт, Ясинувата, Авдіївка. Це стосується і західної частини Луганської області – район між Попасною, Первомайськом і Золотим.

Незважаючи на це, Хуг висловив надію на досягнення домовленостей для розведення військ на лінії розмежування, особливо у районі Станиці Луганської.

«Однак, подальше розведення сил можливе. Це залежить від домовленостей сторін. Розведення сил і засобів вже є нагальною необхідністю для того, щоб по-перше – цивільне населення могло безпечно перетинати міст. Та для того, щоб дати можливість ремонтним бригадам розпочати ремонтно-відновлювальні роботи напівзруйнованого мосту у Станиці Луганській», – сказав він.

Пов`язані новини