У Держприкордонслужбі заявляють, що проросійські бойовики на Донбасі могли використовувати лазерну зброю.

Про це в ефірі Громадського сказав помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Він розповів, що українські військові, які вели спостереження через біноклі за ділянкою в зоні АТО, отримали ушкодження, які є характерними при застосуванні лазерної зброї.

«У нас вже є попередні медичні висновки. Уже попередньо встановлено супутні обставини цього інциденту, який дозволяє з високою долею ймовірності допустити, що росіяни дійсно використовують заборонену лазерну зброю. Троє наших військовослужбовців, які вели спостереження за прилеглою місцевістю шляхом застосування оптичних приладів, спостерігали яскаві спалахи світла, і в результаті отримали характерні для лазерної зброї ушкодження сітківки ока, при чому різного ступеню важкості. Досить складні травми отримали військовослужбовці», – сказав Слободян. 

«Характер цих ушкоджень дозволяє припустити, що російсько-терористичні війська використали лазерну зброю», – додав речник.

Раніше у ДПСУ повідомили, що військові в районі проведення АТО, ймовірно, зафіксували ознаки чергового використання російсько-терористичними військами забороненої лазерної зброї спеціального призначення.

Поділитись: