Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження щодо участі іноземного найманця з Чилі у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків.

Як повідомила пресслужба ОГП, прокурори встановили, що з 2018 року громадянин Чилі воював проти України на Донбасі. Це призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Правоохоронці повідомляють, що іноземець підпорядковувався так званому «Полку Всевеликого войска Донского», учасники якого були підготовлені та переправлені з Ростовської області Росії.

«Відповідно до … Женевських конвенцій про захист жертв війни, він є найманцем, а його дії — порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН», — йдеться у повідомленні.

Відтак кримінальне провадження порушили за фактами участі найманця у збройному конфлікті, умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, а також участі у складі не передбачених законом збройних формувань, у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 260 КК України).

Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Поділитись: