У Донецькій області в заміському дитячому таборі відпочинку «Орлятко» отруїлися 60 дітей, правоохоронцями розпочато розслідування.

У Донецькій області в заміському дитячому таборі відпочинку «Орлятко» отруїлися 60 дітей, правоохоронцями розпочато розслідування.

Про це повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у Facebook.

За фактом отруєння розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм) КК України.

«Установлено, що у понеділок, 16 липня, після вечері 60 дітей відчули недомагання, підвищення температури та нудоту», — йдеться у повідомленні.

На теперішній час шпиталізовано 33 дитини до медичних закладів Слов’янська, Краматорська та Лиману з симптомами гострого кишкового отруєння. Вік госпіталізованих від 9 до 16 років.

Речник ГПУ Андрій Лисенко також оприлюднив фото санстану табору.

Всього у таборі на оздоровленні перебувало 134 дитини.

Вживаються заходи для встановлення причин масового отруєння дітей та притягнення винних до відповідальності.

За даними ГПУ, відібрано зразки їжі, якою годували дітей.

Раніше повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що«Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» всіх відправили додому, на 10 днів робота табору призупинена, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

Нагадаємо, у приватному дитячому оздоровчому таборі санаторного типу «Славутич» на Київщині отруїлися 12 дітей, 8-річна дівчинка впала у кому. 4 липня стан дівчинки, яка перебуває в комі після отруєння у таборі на Київщині, стабілізувався.

У Держспоживслужбі заявили, що діти отруїлися через прострочений йогурт.

Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за фактом отруєння 12 дітей.

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактом масового отруєння дітей у дитячому таборі «Славутич». 

Поділитись: