Політика

На допит до ГПУ прибули екс-нардепи ВО Свобода по справі Небесної сотні

Політика/На допит до ГПУ прибули екс-нардепи ВО Свобода по справі Небесної сотні
Зберегти
Вигляд

Колишні нардепи-свободівці Олександр Сич, Олег Панькевич та Ігор Янків прийшли на допит у слідче управління ГПУ. Іх викликали як свідків у справі щодо розстрілу Героїв небесної сотні.

В ухвалі Печерського суду йдеться про те, що слідство встановило номери кімнат на одинадцятому поверсі, звідки міг вестися обстріл. В одній із них, за версією слідства, мешкав депутат минулого скликання Олег Панькевич, оскільки не мав іншого житла в столиці. Такжо слідство має відео BBC Newsnight, на якому зафіксовано обстріл людей на Інститутській, зокрема, з боку готелю Україна, де відчинені горішні вікна, звідки міг працювати снайпер.

«Ключі від номеру у готелі могли опинитись у будь-кого. Я там проживав, але у момент протистояння на Майдані туди міг проникнути хто завгодно і вести вогонь», - повідомив екс-нардеп Янків журналістам.

Він також зазначив, що подає в суд на Сергія Лещенко та на видання, яке опубліковало відео.

Як повідомив Лещенко у себе в фейсбук, в районі 9.30 ранку 20 лютого 2014 журналіст ВВС Габріель Гейтхауз знаходився біля входу в Жовтневий палац, серед протестувальників. У цей час він звернув увагу на відкрите вікно готелю Україна  - номер тисячу сто тридцять два, з якого в якийсь момент був зроблений постріл. Він зафіксував це вікно на відеозаписі, і коли він через кілька миттєвостей після пострілу знову наводить на нього камеру, воно вже закрито. У номері тисяча сто тридцять дві проживав депутат-свободівець Ігор Янків. Сусідами екс-депутата Янківа на 11 поверсі готелю Україна були тодішні нардепи-свободівці Панькевич та Сич.

За словами свободівців, залучення іх до свідчення у цій справі, - це дискредитація партії Свобода на передодні виборів, а також спроба зробити іх винуватцями замість покарання представників режиму Януковича.

Заступник голови ВО "Свобода" Олександр Сич підтвердив, що підозру в справі про розстріли на Євромайдані йому не вручали. Про це він повідомив після допиту у слідчому управлінні ГПУ.

12 жовтня правоохоронні органи провели обшуки у Сича, Панкевича та Янківа.

/ фото Косс Казимко

hromadske.tv

Пов`язані новини