На дострокових парламентських виборах в Австрії перемогу здобуває консервативна Австрійська народна партія, очолювана колишнім канцлером Себастьяном Курцом. Вона набрала 38,4% голосів й отримає 73 мандати.

Про це свідчать дані на сайті Міністерства внутрішніх справ Австрії.

За попередніми підрахунками голосів, на другому місці опинилася Соціал-демократична партія (21,5% голосів), на третьому Австрійська партія свободи (17,3% голосів), яка раніше формувала коаліційний уряд з прихильниками Курца.

Крім вищезазначених, до парламенту також проходять «Зелені» (12%) та праволіберальна партія «Нова Австрія» (7%).

Нагадаємо,29 вересня в Австрії відбулися дострокові парламентські вибори. Екзит-поли прогнозували перемогу Австрійської народної партії.

Попередня коаліція АНП та «Партії свободи» розпалася через скандал за участі керівництва ультраправої політсили і «родичкою російського олігарха».

17 травня німецькі видання Süddeutsche Zeitung та Der Spiegel майже синхронно опублікували відеозапис, на якому глава «Партії свободи» Гайнц-Крістіан Штрахе і його помічник та однопартієць Йоханн Гуденус обговорюють урядові контракти з жінкою, що називає себе «інвесторкою та племінницею одного російського олігарха».

Найімовірніше, зустріч відбулася на віллі на іспанському острові Ібіца у червні 2017-го. Тривала вона сім годин. Розмова сталася за кілька місяців до парламентських виборів в Австрії: на них «Партія свободи» здобула третє місце.

Після публікації відео віцеканцлер Австрії, глава ультраправої «Австрійської Партії свободи» Штрахе подав у відставку. А канцлер Себастьян Курц оголосив про розпад правлячої коаліції, до якої входила «Партія свободи», та дострокові парламентські вибори

Поділитись: