На енергооб'єктах знайшли 193 порушення після першого етапу позапланових перевірок
За підсумками першого етапу позапланових перевірок операторів системи розподілу (ОСР) по Україні зафіксовано 193 порушення вимог нормативно—правових актів.
Про це повідомили у Кабміні.
За інформацією Держенергонагляду, лідерами за виявленими порушеннями є «Волиньобленерго», «ДТЕК Київські регіональні електромережі», «Полтаваобленерго», «ДТЕК Київські електромережі», «Тернопільобленерго» та «Чернігівобленерго».
Найменше порушень знайшли в «Прикарпаттяобленерго», «Харківобленерго» та «Кіровоградобленерго».
Найпоширеніші порушення:
- порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
- застосування стабілізаційних графіків, непередбачених законодавством;
- відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
- недотримання тривалості відключення;
- відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
Наразі на порушників склали відповідні акти, порушення мають бути усунені до 31 грудня. У разі невиконання приписів «будуть вжиті заходи», повідомили у Кабміні.
Доповнено о 19:40. НКРЕКП анонсувало перевірки 12 операторів систем розподілу за зверненнями споживачів щодо недотримання графіків відключень.
Що це за перевірки?
Міненерго наказало на час воєнного стану проводити позапланові перевірки на об'єктах енергетики. До перевірок залучені представники НКРЕКП, Служба безпеки України та «Укренерго». На енергооб'єктах перевіряють дотримання графіків вимкнення світла, технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики тощо.
Також за наказом Міненерго, представники Держенергонагляду мають чергувати на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР у ранкові й вечірні пікові години для контролю за дотриманням графіків відключення електричної енергії.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що перевірки операторів на час воєнного стану мають відбуватися постійно та наказав надавати публічний звіт щодо знайдених порушень щоп’ятниці.
«Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по 8-10 і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по 8-10 годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною», — сказав Шмигаль.
- Поділитися: