У Києві з 23 по 30 березня в кінотеатрах «Жовтень», «Україна» та в Креативній спільноті IZONE відбудеться XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Тема цьогорічного Docudays UA «Рівні рівності» говорить про суспільні виклики, пов’язані з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою — «виміряти» рівні рівності.

Шість кінопрограм присвячені групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезенто- вані в медіа. Відкриває Docudays UA-2018 стрічка угорської режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер «Жінка в полоні». Конкурсна програма постає в новому форматі: у міжнародному конкурсі DOCU/СВІТ фільми змагатимуться у двох номінаціях DOCU/ПРАВА та DOCU/ЖИТТЯ. Уперше на Docudays UA відбудеться національний конкурс повнометражних стрічок DOCU/УКРАЇНА.

DOCU/КОРОТКО презентує короткометражні фільми від українських та іноземних авторів. Кожну конкурсну програму оцінює окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експерт(к)и та документаліст(к)и. Свого переможця, як завжди, оберуть студентське журі та глядачі.

Найочікуваніші документальні прем’єри, фільми-переможці світових кінофестивалів увійшли до традиційної програми DOCU/ХІТИ. Серед них і номінант на премію «Оскар» — «Останні люди в Алеппо» (реж. Ферас Файяд). Шість позаконкурсних програм розкривають цьогорічну концепцію Docudays UA та мовою кіно говорять про практики (не)рівності в нашому суспільстві.

Уперше на фестивалі покажуть проект Громадського «Рани 360°» — стрічки, зроблені за технологією віртуальної реальності. Це три історії військових, які воювали на Сході України та отримали важкі поранення. Проект реалізований спільно з фотографом Йосипом Сивеньким.

Усього на фестиваль приїде понад 80 учасників і учасниць, з них понад 50 гостей — іноземці. Загалом на Docudays UA-2018 глядачі та глядачки побачать 62 фільми із 36 країн світу, з них — 11 українських стрічок.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile